Autoservisas, automobilių dalys,

automobilių nuoma, techninė pagalba kelyje

Techninė pagalba kelyje 24/7: 

       

+370 614 66400      

Bendra informacija: 

       

+370 618 08300      

AUTOMOBILIŲ EKSPLOATACIJA


            Kiekvienas automobilio savininkas norėtų, kad jo automobilis išliktų lyg naujas kuo ilgesnį laiką ir keltų kuo mažiau nenumatytų rūpesčių. Todėl būtina laiku ir reguliariai atlikti automobilio priežiūros darbus. Čia galite rasti patarimų, kurie Jums padės tinkamai eksploatuoti automobilį, kad jis išliktų saugus bei išvaizdus ilgesnį laiką. Tinkamai prižiūrėti automobilį, tai ne tik atlikti remontą, kai užsidega skydelyje lemputė, pasigirsta pašaliniai garsai iš automobilio, automobilis nebeužsiveda ar pasireiškia kitos problemos. Tinkamai prižiūrėti automobilį, tai:

· Laiku keisti variklio alyvą;

· Kaskart patikrinti langų, aušinimo ir kitų skysčių lygį;

· Pakeisti neveikiančias lemputes ir sureguliuoti žibintus;

· Pakeisti valytuvus, kurie yra nusidėvėję ir palieka vandens pleištą ant lango;

· Reguliariai patikrinti akumuliatoriaus įtampą;

· Atkreipti dėmesį į stabdžių diskų ir kaladėlių būklę;

· Atlikti važiuoklės bei ratų geometrijos patikrą;

· Prieš žiemą dyzelinių automobilių savininkams rekomenduojama patikrinti pakaitinimo žvakių funkcionalumą;

· Žiemos laikotarpiu ir po žiemos patariama švariai nuplauti automobilį (ir automobilio dugną), kad būtų nuplautos visos druskos, kuriomis barsto kelius.

Visi punktai yra svarbūs, kad Jūsų kelionės būtų saugios ir automobilis Jus džiugintų ilgesnį laiką.


Rekomendacijos

· Variklio alyvos yra ne viena rūšis ir ne vienas gamintojas, tad kokia turėtų būti pilama į Jūsų automobilį Jus gali pakonsultuoti mūsų parduotuvės padalinio kolektyvas. Variklio alyvą rekomenduojama keisti kas 10 000 – 30 000 km. arba kas 2 metus. Visų pirma, priklauso kuris iš šių dalykų pirmesnis, ar rida, ar laikas. Visų antra, priklauso ar dažniau keliaujate mieste, ar užmiestyje, jei mieste, rekomenduojama alyvą keisti dažniau, nes alyva greičiau nebeatliks tepimo funkcijos. Variklio alyva palaiko gerą variklio darbą, tad labai svarbu laikytis rekomendacijų.

· Aušinimo skystis taip pat atlieką svarbias funkcijas, jis palaiko stabilią variklio darbinę temperatūrą jam sušilus, šildo keleivius automobilyje. Aušinimo skysčio yra ne viena rūšis, todėl reikėtų keisti ar papildyti pagal gamintojo nurodymus. Aušinimo skysti rekomenduojama keisti kas 10 metų arba 200 000 km., tačiau visada verta pasidomėti automobilio gamintojų nurodymais individualiai.

· Langų skystis nėra toks svarbus automobilio darbui, tačiau svarbus Jūsų saugumui. Pasibaigus langų skysčiui trumpoje kelionėje ne tokia ir didelė bėda, nes kelionės pabaigoje galėsite bakelį pripildyti skysčiu. Tačiau visuomet pasitikrinkite šio skysčio lygi prieš ilgąją kelionę. Nešvarūs langai trikdo matomumą, o tai kelia grėsmę Jūsų saugumui. Primename, kad langų skystis yra sezoninis ir artėjant neigiamai oro temperatūrai, langų skysčio bakelis turėtų būti pripildytas žieminiu skysčiu, kuris neužšąla.

· Neveikiančios lemputės ir nesureguliuotas žibintų lygis yra didelė rizika Jūsų saugumui tamsiuoju paros metu. Atvykti į autoservisą pasikeisti lemputes ar sureguliuoti žibintus ilgai neužtruks, o matomumas pagerės tiek Jums, tiek aplink esantys eismo dalyviai geriau matys Jūsų automobilį.

· Valytuvai užtikrina geresnį matomumą lietingu oru. Svarbu, kad valytuvai nepaliktų vandens pleišto, nes tuomet jie neatlieka savo funkcijos ir yra netinkami naudoti. Valytuvus svarbu patikrinti po žiemos, kadangi šiuo metų laiku dažnai susigadina dėl jų naudojimo jiems užšalus. Valytuvai sena gera priemonė langų priežiūrai, tačiau rekomenduojame išbandyti ir naująsias nano technologijas automobiliams, kaip pridėtinę, bet ne pagrindinę, priemonę.

· Akumuliatorius labai svarbi automobilio dalis norint, kad automobilis pradėtų funkcionaliai veikti. Dažna automobilio neužsikūrimo priežastimi žiemą tampa išsikrovęs akumuliatorius. Akumuliatoriaus įtampą galima pamatuoti su multimetru. Tuomet, kai automobilis yra užvestas, multimetro rankenėlė nustatoma ant nuolatinės įtampos matavimo padėties ir matavimo laidų jungtys prijungiamos prie atitinkamų akumuliatoriaus polių. Tinkama akumuliatoriaus įtampa turėtu būti 14,4 V, kai artimųjų šviesų žibintai išjungti, ir 13,8 V, kai žibintai įjungti. Kuomet akumuliatoriaus įtampa mažesnė nei 10,8 V, akumuliatorius nėra tinkamas naudoti, nes yra stipriai išsikrovęs, jį derėtų pakeisti nauju.

· Dar vienas labai svarbus aspektas Jūsų saugumui užtikrinti, tai tinkami naudoti stabdžių diskai ir kaladėlės. Dažniausiai stabdžių kaladėlės nusidėvi ir stabdant atsiranda cypimo garsas, kuris atkreipia dėmesį, kad jau laikas keisti stabdžių kaladėles. Stabdžių diskai taip pat gali sudilti, kaip ir stabdžių kaladėlės, tačiau būna atvejų, kai stabdžių diskai perkaista, gali išsibanguoti. Nusidėvėjus stabdžių diskams ir kaladėlėms pailgėja stabdymo kelias, o keičiant stabdžių kaladėles rekomenduojama kartu keisti ir stabdžių diskus.

· Važiuoklės ir ratų geometrijos patikrą rekomenduojama atlikti reguliariai. Taip užtikrintumėte, kad vienas gedimas nepažeidžia kitų dalių, ir mažesnė tikimybė, kad reikės didelio remonto.

Lietuvoje žiemos laikotarpiu barstomi keliai druska, kuri sukelia koroziją ir automobilis gali greičiau pradėti rūdyti. Prieš žiemą galima automobilį nuplauti ir dugną padengti antikorozine danga, o žiemos laikotarpiu reguliariai nuplauti visas druskas nuo automobilio. Po žiemos vertėtų nuplauti ir automobilio dugną, kur dažniausiai ir pradeda rūdyti automobiliai. Svarbiausia reguliariai prižiūrėti ir išvalyti tiek automobilio išorę, tiek vidų. Su švariu automobiliu ir kelionės malonesnės.

Saugių ir malonių kelionių!